LOGO
               DZIAŁ KULTURALNO-OŚWIATOWY
Ogłoszenie z dnia 13.09.2019
ZAJ. KOREKCYJNE
Ogłoszenie z dnia 03.09.2019

Trwa nabór do grup tanecznych z hip hopu - Little Squad i Good Vibes. Więcej informacji pod nr tel.: 793 930 830. Zapraszamy w poniedziałki i środy od godziny 17:00.

HIP HOP
FESTYN 2019
Ogłoszenie z dnia 11.06.2019

Spółdzielnia Mieszkaniowa "Jedność" w Ostródzie serdecznie zaprasza na Festyn Rodzinny. Wśród atrakcji znajdą się: dmuchaniec, wata cukrowa, popcorn, Fotobudka, animacje, gry i zabawy z nagrodami, balony z helem oraz wiele innych. Patronem Honorowym festynu Rodzinnego jest Gmina Miejska Ostróda. Przy Festynue pomagają nam nasi przyjaciele: Negocjator Agent Ubezpieczeniowy, PKO Bank Polski, Wodmiar, Metrona Polska.
Zapraszamy serdecznie.

Sponsorzy_06_2019
Ogłoszenie z dnia 10.06.2019
Festyn_06_2019
 

Wspieramy inicjatywy charytatywne. Dziś w Trattoria La Riva w Willa Port Art & Business można było przynieść sadzonki kwiatów, które pracownicy Willa Port Art & Business będą sadzić w ogrodzie przy Domu Dziecka w Szymonowie. Osiedlowy Dom Kultury "Jedność" włączył się do akcji Świetna inicjatywa!

 

"Wspólne sprzątanie Ostródy" - ten pomysł zrodził się dość spontanicznie. Od pewnego czasu redakcja Ostróda News chciała wziąć udział w sprzątaniu miasta. Stąd też pomysł, by akcję zorganizować w maju. A, że maj jest miesiącem urodzin i śmierci Gustawa Gizewiusza (czynnego działacza społeczno-narodowego), wybrano miejsce Cmentarza Polska Górka, gdzie właśnie spoczywa Gustaw Gizewiusz.
Sprzątanie Ostródy odbywało się w dwóch etapach. Etap I: od godziny 9:00 sprzątano nabrzeże Rzeki Drwęcy, zaś o godzinie 12:00 akcja przeniosła się na Cmentarz Polska Górka. I tu było mnóstwo śmieci. Najczęstsze z nich to plastikowe butelki, szklane butelki po alkoholu (największa ilość), papiery, worki plastikowe, opakowania po fastfoodach a nawet elementy karoserii po autach!
Wszystko zostało sprzątnięte przez przybyłych wolontariuszy, którym los środowiska, przyrody i Ostródy nie jest obojętny.
Osiedlowy Dom Kultury "Jedność" włączył się do akcji.

 

We wtorek, 7 maja w naszych progach odbyły się bezpłatne warsztaty z samoobrony skierowane do wszystkich Pań. Warsztaty zostały przeprowadzone przez funkcjonariuszy policji z KPP w Ostródzie. Zajęcia rozpoczęły się od części teoretycznej. W krótkim wystąpieniu policjantów uczestniczki zapoznały się z podstawami prawnymi, psychologicznymi oraz umiejętnościami negocjacyjnymi w celu uniknięcia różnego rodzaju zagrożenia. Następnie rozpoczęła się intensywna rozgrzewka. Najciekawsze były jednak zajęcia praktyczne przeprowadzone przez policyjnych instruktorów taktyk i technik policyjnych interwencji. Dziękujemy.

 

Od dnia 14 do 21 maja w naszych progach trwa wystawa pamiątek związanych z Janem Pawłem II. Wystawa jest efektem kilkuletnich zbiorów Michała Majkowskiego. Wśród artefaktów znaleźć można między innymi monety, znaczki, książki, obrazy, plakaty i inne.
Patronat Honorowy: Burmistrz Miasta Ostróda.

 

W dniu 14 maja odnowiliśmy nasz teren przed budynkiem. Projekt, materiały i realizacja odbyła się dzięki sklepowi Mrówka. Na pomoc mogliśmy także liczyć ze strony młodzieży z Zespołu Placówek Szkolno Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Ostródzie. Wszystkim osobom zaangażowanym w projekt serdecznie dziękujemy :-)

 

W tym tygodniu mieliśmy przyjemność gościć panią kierownik Osiedlowego Domu Kultury "Polanka" działającego w Spółdzielni Mieszkaniowej "Praca" w Iławie wraz z Klubem Seniora. W spotkaniu uczestniczyły także panie z naszego Klubu Wesołego Emeryta. Po poczęstunku wszyscy udaliśmy się wraz z przewodnikiem szlakiem dawnej Ostródy.

 

Dziś naszą wystawę poświęconą Janie Pawle II obejrzały dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II.

Ogłoszenie z dnia 09.05.2019

W dniu 14 maja 2019 roku nastąpi wernisaż pamiątek związanych z postacią Jana Pawła II.
Wszystko za sprawą Michała Majkowskiego, który kolekcjonuje rzeczy, związane z personą Polaka papieża. Jego kolekcjonowanie zaczęło się w 2005 roku, w chwili otrzymania prezentu w postaci pierwszej książki o niezwykłym Polaku.
Okazała kolekcja liczy w sobie książki, znaczki, monety, różance, płyty CD, kasety, plakaty , artykuły, zdjęcia, kubki, obrazki, wycinki z gazet, puzzle i wiele innych pamiątek.
Michał ma na swoim koncie 18 wystaw. Zawsze chętnie dzieli się swoim zbiorem z innymi. Najcenniejszą pamiątką dla mnie i mojej rodziny jest obrazek z relikwią Świętego Jana Pawła II, którą przywiózł mi z Rzymu z Kanonizacji Prowincjał Zgromadzenia Słowa Bożego ojciec Sylwester.
Na wernisaż zapraszamy 14-tego maja 2019 roku o godzinie 17:00 do Osiedlowego Domu Kultury "Jedność" ul. Chrobrego 4. Wystawę będzie można zobaczyć do 21-ego maja 2019 roku.
Patronat Honorowy: Burmistrz Miasta Ostróda Zbigniew Michalak. Patronat Medialny: Ostróda News, Telewizja Mazury.

JP II
TĘCZOWY KOCYK

W dniu 28.04.2019 roku zaprosiliśmy do Osiedlowego Domu Kultury "Jedność" wolontariuszy z grupy "Tęczowy Kocyk". Wolontariusze szyją ubranka dla noworodków, które nie zdołały nacieszyć się życiem. Wszystkie stworzone dziś kocyki, rożki, czapeczki i ubranka, zostały przekazane na ręce Pana Wojciecha Palińskiego - przedstawiciela ostródzkiego szpitala, który przekaże rzeczy potrzebującym rodzicom. Wolontariusze przyjechali dziś z Elbląga, Olsztyna, Szczytna, Samborowa i Ostródy :-) Wszyscy biorący udział w akcji to wspaniali ludzie, którzy bezinteresownie pomagają innym :-)

Ogłoszenie z dnia 23.04.2019

W niedzielę 28-ego kwietnia w naszych progach odbędą się charytatywne warsztaty z szycia ubranek dla noworodków, które zostaną przekazane ostródzkiemu szpitalowi. Zajęcia poprowadzi Tęczowy Kocyk. W związku z tym, jeśli posiadają Państwo niepotrzebne guziki, cekiny, materiały - prosimy o dostarczenie ich do nas. Przydadzą się.

FIFA
Ogłoszenie z dnia 23.04.2019

Dziś była wspólna zabawa w szukanie słodyczy. Dzieci przez 5 min znalazły wszystkie ukryte w ODK słodycze.

FIFA
Ogłoszenie z dnia 09.04.2019

UWAGA!
Jeśli jesteś zainteresowany/zainteresowana stażem na
stanowisku animator kultury w osiedlowym Domu Kultury
"Jedność" - zgłoś się do nas :)

Oferujemy ciekawą pracę z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi. Nauczysz się organizacji czasu wolnego dzieci i młodzieży, organizacji spotkań, imprez, eventów, współpracy z różnymi instytucjami, poznasz nietuzinkowe osoby :)
Więcej informacji pod nr telefonu: 89 615 83 81

STAŻ
TEATR - AWANS

W dniu 9 kwietnia w Osiedlowym Domu Kultury "Jedność" odbyło się kolejne spotkanie z teatrem. Tym razem aktorzy przedstawili fragment komedii Edwarda Redlińskiego "Awans". Aktorzy idealnie wcielili się w swoje role. Spektakl i indywidualna interpretacja utworu sprawiła, że ten wieczór upłynął w wyjątkowej, pozytywnej i zabawnej atmosferze.

s
Ogłoszenie z dnia 25.03.2019
FIFA
TURNIEJ FIFA 2019
Ogłoszenie z dnia 12.03.2019
FIFA
Ogłoszenie z dnia 12.03.2019
FIFA
Ogłoszenie z dnia 12.03.2019
Turniej_szachy

Nasza cudowna wolontariuszka Pani Tereska Chojecka (która prowadzi zajęcia z papieroplastyki w ODK "Jedność" już od wielu lat) w dniu 23.02.2019 zdobyła I miejsce w II Turnieju Szachów Osób z Niepełnosprawnością o Puchar Dyrektora OCSiR. Jej nauczycielami byli Grzegorz Miśta i Paweł Klimiuk, którzy w naszych skromnych progach uczą gry w szachy, a więc potrójna duma. Gratulujemy

Ogłoszenie z dnia 12.03.2019

W dniu 7 marca Spółdzielnia Mieszkaniowa "Jedność" zorganizowała Dzień Kobiet.

Sala Osiedlowego Domu Kultury w tym dniu wypełniona była po brzegi. Na Panie czekało sporo atrakcji. Joanna Margalska z Chilli Atelier Brafittingu przedstawiła najnowsze trendy bieliźniane, opowiedziała o sposobie doboru odpowiedniego biustonoszu oraz wpływu, jaki ona ma na postawę i sylwetkę.

Przedstawicielki Willi Port i Term Warmińskich przedstawiły bogaty wachlarz usług, z jakich można skorzystać. Nie każdy wie, iż w Willi Port funkcjonuje Willa Spa, gdzie można przyjść odpocząć i zaznać relaksu podczas masażu czy korzystania ze strefy wellness: sauna sucha, sauna mokra, basen, pokój relaksu.

Jeżeli ktoś szuka całodziennych atrakcji to może skorzystać z oferty term Warmińskich w Lidzbarku Warmińskim, gdzie od dyspozycji jest strefa aktywna, strefa relax oraz sauny.

Gośćmi były także trenerki personalne, które opowiedziały o odpowiedniej suplementacji, żywności i diecie bogatej w niezbędne składniki. Przedstawiły także ćwiczenia, jakie każda z Pań może wykonywać w warunkach domowych.

Podczas wydarzenia można było skorzystać z darmowych porad dietetyka i kosmetyczki oraz wykonać bezpłatną pielęgnację dłoni.

Każda z Pań, która zjawiła się na Dniu Kobiet dostała małą niespodziankę a każdy z występujących gości miał do rozdania upominki od siebie.

Kierownictwo ODK "Jedność" dziękuje za pomoc w realizacji wydarzenia: salon bielizny Chilli Atelier Brafittingu, hotel Willa Port, Termy Warmińskie, Kwiaciarnia na Przechodniej, sklep meblowy Stary Kredens, Pracownia "Szopa", Aleksandra Szut, Sara Witus, Anna Lewandowska, Danuta Kot, Marek Drevek.

Ogłoszenie z dnia 12.03.2019

Z okazji Dnia Kobiet Teatr Stolikowy Spółdzielni Mieszkaniowej "Jedność", w dniu 5 marca 2019 roku, przedstawił typowo babską komedię otuloną dreszczykiem grozy. Było śmiesznie, miło a chwilami i strasznie.

Ogłoszenie z dnia 18.01.2019
FERIE
Ogłoszenie z dnia 18.01.2019
grafik
Ogłoszenie z dnia 04.12.2018
grafik
Ogłoszenie z dnia 18.10.2018
OZENEK
Ogłoszenie z dnia 31.07.2018r.
Festyn 2018
Ogłoszenie z dnia 30.05.2018
OZENEK
Ogłoszenie z dnia 08.04.2018
wilczym sladem
Ogłoszenie z dnia 14.03.2018
mozaika
Ogłoszenie z dnia 5.02.2018
mozaika
Ogłoszenie z dnia 18.01.2018
Ferie
Ogłoszenie z dnia 18.01.2018
Grafik
Ogłoszenie z dnia 09.01.2018
Grafik
Ogłoszenie z dnia 08.12.2017
Teatr Kolejka
Ogłoszenie z dnia 01.12.2017
Grafik
Ogłoszenie z dnia 23.10.2017
Wakacje 2017
Ogłoszenie z dnia 12.09.2017
Wakacje 2017
Ogłoszenie z dnia 04.09.2017
Wakacje 2017
Ogłoszenie z dnia 04.09.2017
Wakacje 2017
Ogłoszenie z dnia 21.06.2017
Likson
Ogłoszenie z dnia 13.06.2017
Festyn
Ogłoszenie z dnia 08.06.2017
Dulska
Ogłoszenie z dnia 19.05.2017
Babe zeslal Bog
Ogłoszenie z dnia 10.05.2017
Zawładnęłaś mną
Ogłoszenie z dnia 25.04.2017
Zawładnęłaś mną
Ogłoszenie z dnia 22.03.2017
Kandydatki
Ogłoszenie z dnia 01.03.2017
multiwitamina
Ogłoszenie z dnia 10.01.2017
hip-hop
Ogłoszenie z dnia 04.01.2017
hip-hop
Ogłoszenie z dnia 04.01.2017
hip-hop
Ostródzianie laureatami III Festiwalu Sztuki Czytania w Dobrym Mieście

W dniach 24-26 listopada w Dobrym Mieście już po raz trzeci niezwykle twórczo zmagano się z interpretacją słowa.

Festiwal Sztuki Czytania od trzech lat kojarzony jest z Dobrym Miastem. Konkurs odbywa się rokrocznie w Centrum Kulturalno-Bibliotecznym i gromadzi miłośników czytania w różnych kategoriach wiekowych. W zmaganiach interpretacyjnych biorą bowiem udział dzieci, ale też młodzież oraz dorośli. Wszyscy wiemy, jak niezwykle ważne jest czytanie, szczególnie w dobie kultury obrazkowej. Słowo czytane to promowanie kultury języka ojczystego, w ogóle promowanie kultury, to rozbudzanie wyobraźni, to wzbogacanie wiedzy i wrażliwości każdego z nas. Szkoda, że tak trudno przekonać dziś do czytania ludzi młodych. Na szczęście nie wszyscy ulegli magii obrazków, o czym świadczy zainteresowanie konkursem sztuki czytania.

Okazuje się, że miłośnicy czytania, głośnego interpretowania tekstów, są także w Ostródzie. Otóż przy Domu Kultury SM "Jedność" mniej więcej od trzech lat działa tzw. Teatr Stolikowy. To właśnie ta grupa teatralna wróciła z Festiwalu Sztuki Czytania z głównym trofeum. Jury konkursowe w składzie: Andrzej Fabisiak (dyrektor CKB w Dobrym Mieście), Wiesława Szymańska - Niemaszek(aktorka) oraz Elżbieta Lenkiewicz(teatrolog, animatorka kultury) zdecydowało się przyznać właśnie zespołowi z Ostródy I miejsce w postaci nagrody Grand Prix. Teatr Stolikowy z Ostródy zaprezentował dobromiejskiej publiczności sztukę "Biuro matrymonialne" Andrzeja Dembończyka. To krótkie przedstawienie pełne komizmu słownego i sytuacyjnego zabawnie i ze swadą opowiada o perypetiach kojarzenia par i zaskakującym zakończeniu wysiłków matrymonialnego pośrednika. Okazuje się, że tak jak w życiu, tak i na scenie mają miejsce zaskakujące zwroty akcji.

Zdobywcy Grand Prix oczywiście z wielką radością i satysfakcją przyjęli werdykt jury, ale jak sami mówią, nie nagrody są dla nich najważniejsze. Cieszy ich zabawa w teatr, cieszą emocje, które wspólnie przeżywają, cieszy ich to, że mogą się spotykać i realizować swoje pasje. Nie bez znaczenia jest także integracja pokoleniowa, trzeba bowiem wiedzieć, że wśród członków grupy teatralnej są zarówno ludzie młodzi, jak i ci młodzi inaczej. Wszyscy czują się doskonale w swoim towarzystwie, a przy okazji dają przecież wiele radości i tym, którzy ich słuchają. Tak więc gratulujemy grupie nagrody i życzymy kolejnych sukcesów. Jednocześnie mamy nadzieję, że i ostródzianie będą mogli obejrzeć "Biuro matrymonialne".

M.U.


Ogłoszenie z dnia 22.11.2016
hip-hop
Ogłoszenie z dnia 20.09.2016

ODK Jedność jest czynne
od poniedziałku do piątku,
w godzinach od 11:00 do 19:00

Harmonogram zajęć


Poniedziałek
 
Klub Wesołego Emeryta 12:00 - 14:00
Balet dla dzieci (4-5 lat) zajęcia płatne 15:30 - 16:15
Zajęcia plastyczne 16:00 - 17:00
Balet dla dzieci (4-5 lat) zajęcia płatne 16:20 - 17:05
Zajęcia korekcyjne dla dzieci zajęcia płatne 16:30 - 17:30
Zajęcia taneczne dla dzieci (6-9 lat) zajęcia płatne 17:15 - 18:00
Nauka gry na gitarze 17:30 - 18:45
Zajęcia komputerowe dla początkujących 18:00 - 19:00
Joga zajęcia płatne 18:05 - 19:05

Wtorek
 
Klub Mam (dzieci 0-24 miesiące) 11:00 - 13:30
Nauka gry w tenisa stołowego 16:00 - 17:00
Język hiszpański dla dzieci - Studio Rytm Olsztyn zajęcia płatne 16:15 - 17:15
ZUMBA KIDS (3 - 7 lat) zajęcia płatne 16:00 - 16:35
ZUMBA KIDS (7 - 12 lat) zajęcia płatne zajęcia płatne 16:40 - 17:25
Zajęcia ozdabiania przedmiotów (decoupage) 17:30 - 18:30
Latino, flamenco - Studio Rytm Olsztyn zajęcia płatne 17:35 - 18:35
Zajęcia komputerowe dla początkujących 18:00 - 19:00
Taniec we dwoje - Studio Rytm Olsztyn zajęcia płatne 18:40 - 19:40

Środa
 
Zajęcia komputerowe dla początkujących 10:00 - 11:00
Klub Wesołego Emeryta 12:00 - 14:00
Nauka gry w tenisa stołowego 16:00 - 17:00
Papieroplastyka 16:00 - 17:00
Hip-Hop (młodzież) 16:20 - 17:35
Hip-Hop (dzieci 7-12 lat) 17:40 - 18:25
Zajęcia komputerowe dla początkujących 18:00 - 19:00

Czwartek
 
Szydełkowanie 16:00 - 17:00
Spotkania szachowe 17:00 - 19:00
Zajęcia teatralne dla dorosłych 17:00 - 18:00
Zajęcia komputerowe dla początkujących 18:00 - 19:00

Piątek
 
Nauka gry w tenisa stołowego 16:00 - 18:00
Zajęcia plastyczne 16:00 - 17:00
Hip-Hop (młodzież) 16:20 - 17:35
Hip-Hop (dzieci 7-12 lat) 17:40 - 18:25
Zajęcia komputerowe dla początkujących 18:00 - 19:00
   
Spotkanie z Gościem / Wieczór z teatrem raz w miesiącu
(szczegóły na plakatach)

OSOBY, KTÓRE CHCIAŁYBY PODZIELIĆ SIĘ SWOJĄ PASJĄ I TALENTEM Z DZIEĆMI I MŁODZIEŻĄ ZAPRASZAMY DO PROWADZENIA ZAJĘĆ.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE W ODK "JEDNOŚĆ" LUB POD NR TEL. 89 615 83 81 W GODZINACH OTWARCIA.

1    2    3    4    5    6    7    8    9    10E-USŁUGI

UNIQA

Gazele Biznesu 2019

  Certyfikat Wiarygodności Biznesowej

Dobra Spółdzielnia 2012


  Symbol polskiej spółdzielczości

Odwiedziło nas
1298469
gości.

 

 

SM "JEDNOŚĆ" Ostróda 2008r. Adam Sas

Google | Onet | Wirtualna Polska | O nas
                      Ostatnio modyfikowana :