LOGO
               
               DZIAŁ KULTURALNO-OŚWIATOWY
Ogłoszenie z dnia 13.09.2019
ZAJ. KOREKCYJNE
Ogłoszenie z dnia 03.09.2019

Trwa nabór do grup tanecznych z hip hopu - Little Squad i Good Vibes. Więcej informacji pod nr tel.: 793 930 830. Zapraszamy w poniedziałki i środy od godziny 17:00.

HIP HOP
FESTYN 2019
Ogłoszenie z dnia 11.06.2019

Spółdzielnia Mieszkaniowa "Jedność" w Ostródzie serdecznie zaprasza na Festyn Rodzinny. Wśród atrakcji znajdą się: dmuchaniec, wata cukrowa, popcorn, Fotobudka, animacje, gry i zabawy z nagrodami, balony z helem oraz wiele innych. Patronem Honorowym festynu Rodzinnego jest Gmina Miejska Ostróda. Przy Festynue pomagają nam nasi przyjaciele: Negocjator Agent Ubezpieczeniowy, PKO Bank Polski, Wodmiar, Metrona Polska.
Zapraszamy serdecznie.

Sponsorzy_06_2019
Ogłoszenie z dnia 10.06.2019
Festyn_06_2019
 

Wspieramy inicjatywy charytatywne. Dziś w Trattoria La Riva w Willa Port Art & Business można było przynieść sadzonki kwiatów, które pracownicy Willa Port Art & Business będą sadzić w ogrodzie przy Domu Dziecka w Szymonowie. Osiedlowy Dom Kultury "Jedność" włączył się do akcji Świetna inicjatywa!

 

"Wspólne sprzątanie Ostródy" - ten pomysł zrodził się dość spontanicznie. Od pewnego czasu redakcja Ostróda News chciała wziąć udział w sprzątaniu miasta. Stąd też pomysł, by akcję zorganizować w maju. A, że maj jest miesiącem urodzin i śmierci Gustawa Gizewiusza (czynnego działacza społeczno-narodowego), wybrano miejsce Cmentarza Polska Górka, gdzie właśnie spoczywa Gustaw Gizewiusz.
Sprzątanie Ostródy odbywało się w dwóch etapach. Etap I: od godziny 9:00 sprzątano nabrzeże Rzeki Drwęcy, zaś o godzinie 12:00 akcja przeniosła się na Cmentarz Polska Górka. I tu było mnóstwo śmieci. Najczęstsze z nich to plastikowe butelki, szklane butelki po alkoholu (największa ilość), papiery, worki plastikowe, opakowania po fastfoodach a nawet elementy karoserii po autach!
Wszystko zostało sprzątnięte przez przybyłych wolontariuszy, którym los środowiska, przyrody i Ostródy nie jest obojętny.
Osiedlowy Dom Kultury "Jedność" włączył się do akcji.

 

We wtorek, 7 maja w naszych progach odbyły się bezpłatne warsztaty z samoobrony skierowane do wszystkich Pań. Warsztaty zostały przeprowadzone przez funkcjonariuszy policji z KPP w Ostródzie. Zajęcia rozpoczęły się od części teoretycznej. W krótkim wystąpieniu policjantów uczestniczki zapoznały się z podstawami prawnymi, psychologicznymi oraz umiejętnościami negocjacyjnymi w celu uniknięcia różnego rodzaju zagrożenia. Następnie rozpoczęła się intensywna rozgrzewka. Najciekawsze były jednak zajęcia praktyczne przeprowadzone przez policyjnych instruktorów taktyk i technik policyjnych interwencji. Dziękujemy.

 

Od dnia 14 do 21 maja w naszych progach trwa wystawa pamiątek związanych z Janem Pawłem II. Wystawa jest efektem kilkuletnich zbiorów Michała Majkowskiego. Wśród artefaktów znaleźć można między innymi monety, znaczki, książki, obrazy, plakaty i inne.
Patronat Honorowy: Burmistrz Miasta Ostróda.

 

W dniu 14 maja odnowiliśmy nasz teren przed budynkiem. Projekt, materiały i realizacja odbyła się dzięki sklepowi Mrówka. Na pomoc mogliśmy także liczyć ze strony młodzieży z Zespołu Placówek Szkolno Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Ostródzie. Wszystkim osobom zaangażowanym w projekt serdecznie dziękujemy :-)

 

W tym tygodniu mieliśmy przyjemność gościć panią kierownik Osiedlowego Domu Kultury "Polanka" działającego w Spółdzielni Mieszkaniowej "Praca" w Iławie wraz z Klubem Seniora. W spotkaniu uczestniczyły także panie z naszego Klubu Wesołego Emeryta. Po poczęstunku wszyscy udaliśmy się wraz z przewodnikiem szlakiem dawnej Ostródy.

 

Dziś naszą wystawę poświęconą Janie Pawle II obejrzały dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II.

Ogłoszenie z dnia 09.05.2019

W dniu 14 maja 2019 roku nastąpi wernisaż pamiątek związanych z postacią Jana Pawła II.
Wszystko za sprawą Michała Majkowskiego, który kolekcjonuje rzeczy, związane z personą Polaka papieża. Jego kolekcjonowanie zaczęło się w 2005 roku, w chwili otrzymania prezentu w postaci pierwszej książki o niezwykłym Polaku.
Okazała kolekcja liczy w sobie książki, znaczki, monety, różance, płyty CD, kasety, plakaty , artykuły, zdjęcia, kubki, obrazki, wycinki z gazet, puzzle i wiele innych pamiątek.
Michał ma na swoim koncie 18 wystaw. Zawsze chętnie dzieli się swoim zbiorem z innymi. Najcenniejszą pamiątką dla mnie i mojej rodziny jest obrazek z relikwią Świętego Jana Pawła II, którą przywiózł mi z Rzymu z Kanonizacji Prowincjał Zgromadzenia Słowa Bożego ojciec Sylwester.
Na wernisaż zapraszamy 14-tego maja 2019 roku o godzinie 17:00 do Osiedlowego Domu Kultury "Jedność" ul. Chrobrego 4. Wystawę będzie można zobaczyć do 21-ego maja 2019 roku.
Patronat Honorowy: Burmistrz Miasta Ostróda Zbigniew Michalak. Patronat Medialny: Ostróda News, Telewizja Mazury.

JP II
TĘCZOWY KOCYK

W dniu 28.04.2019 roku zaprosiliśmy do Osiedlowego Domu Kultury "Jedność" wolontariuszy z grupy "Tęczowy Kocyk". Wolontariusze szyją ubranka dla noworodków, które nie zdołały nacieszyć się życiem. Wszystkie stworzone dziś kocyki, rożki, czapeczki i ubranka, zostały przekazane na ręce Pana Wojciecha Palińskiego - przedstawiciela ostródzkiego szpitala, który przekaże rzeczy potrzebującym rodzicom. Wolontariusze przyjechali dziś z Elbląga, Olsztyna, Szczytna, Samborowa i Ostródy :-) Wszyscy biorący udział w akcji to wspaniali ludzie, którzy bezinteresownie pomagają innym :-)

Ogłoszenie z dnia 23.04.2019

W niedzielę 28-ego kwietnia w naszych progach odbędą się charytatywne warsztaty z szycia ubranek dla noworodków, które zostaną przekazane ostródzkiemu szpitalowi. Zajęcia poprowadzi Tęczowy Kocyk. W związku z tym, jeśli posiadają Państwo niepotrzebne guziki, cekiny, materiały - prosimy o dostarczenie ich do nas. Przydadzą się.

FIFA
Ogłoszenie z dnia 23.04.2019

Dziś była wspólna zabawa w szukanie słodyczy. Dzieci przez 5 min znalazły wszystkie ukryte w ODK słodycze.

FIFA
Ogłoszenie z dnia 09.04.2019

UWAGA!
Jeśli jesteś zainteresowany/zainteresowana stażem na
stanowisku animator kultury w osiedlowym Domu Kultury
"Jedność" - zgłoś się do nas :)

Oferujemy ciekawą pracę z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi. Nauczysz się organizacji czasu wolnego dzieci i młodzieży, organizacji spotkań, imprez, eventów, współpracy z różnymi instytucjami, poznasz nietuzinkowe osoby :)
Więcej informacji pod nr telefonu: 89 615 83 81

STAŻ
TEATR - AWANS

W dniu 9 kwietnia w Osiedlowym Domu Kultury "Jedność" odbyło się kolejne spotkanie z teatrem. Tym razem aktorzy przedstawili fragment komedii Edwarda Redlińskiego "Awans". Aktorzy idealnie wcielili się w swoje role. Spektakl i indywidualna interpretacja utworu sprawiła, że ten wieczór upłynął w wyjątkowej, pozytywnej i zabawnej atmosferze.

s
Ogłoszenie z dnia 25.03.2019
FIFA
TURNIEJ FIFA 2019
Ogłoszenie z dnia 12.03.2019
FIFA
Ogłoszenie z dnia 12.03.2019
FIFA
Ogłoszenie z dnia 12.03.2019
Turniej_szachy

Nasza cudowna wolontariuszka Pani Tereska Chojecka (która prowadzi zajęcia z papieroplastyki w ODK "Jedność" już od wielu lat) w dniu 23.02.2019 zdobyła I miejsce w II Turnieju Szachów Osób z Niepełnosprawnością o Puchar Dyrektora OCSiR. Jej nauczycielami byli Grzegorz Miśta i Paweł Klimiuk, którzy w naszych skromnych progach uczą gry w szachy, a więc potrójna duma. Gratulujemy

Ogłoszenie z dnia 12.03.2019

W dniu 7 marca Spółdzielnia Mieszkaniowa "Jedność" zorganizowała Dzień Kobiet.

Sala Osiedlowego Domu Kultury w tym dniu wypełniona była po brzegi. Na Panie czekało sporo atrakcji. Joanna Margalska z Chilli Atelier Brafittingu przedstawiła najnowsze trendy bieliźniane, opowiedziała o sposobie doboru odpowiedniego biustonoszu oraz wpływu, jaki ona ma na postawę i sylwetkę.

Przedstawicielki Willi Port i Term Warmińskich przedstawiły bogaty wachlarz usług, z jakich można skorzystać. Nie każdy wie, iż w Willi Port funkcjonuje Willa Spa, gdzie można przyjść odpocząć i zaznać relaksu podczas masażu czy korzystania ze strefy wellness: sauna sucha, sauna mokra, basen, pokój relaksu.

Jeżeli ktoś szuka całodziennych atrakcji to może skorzystać z oferty term Warmińskich w Lidzbarku Warmińskim, gdzie od dyspozycji jest strefa aktywna, strefa relax oraz sauny.

Gośćmi były także trenerki personalne, które opowiedziały o odpowiedniej suplementacji, żywności i diecie bogatej w niezbędne składniki. Przedstawiły także ćwiczenia, jakie każda z Pań może wykonywać w warunkach domowych.

Podczas wydarzenia można było skorzystać z darmowych porad dietetyka i kosmetyczki oraz wykonać bezpłatną pielęgnację dłoni.

Każda z Pań, która zjawiła się na Dniu Kobiet dostała małą niespodziankę a każdy z występujących gości miał do rozdania upominki od siebie.

Kierownictwo ODK "Jedność" dziękuje za pomoc w realizacji wydarzenia: salon bielizny Chilli Atelier Brafittingu, hotel Willa Port, Termy Warmińskie, Kwiaciarnia na Przechodniej, sklep meblowy Stary Kredens, Pracownia "Szopa", Aleksandra Szut, Sara Witus, Anna Lewandowska, Danuta Kot, Marek Drevek.

Ogłoszenie z dnia 12.03.2019

Z okazji Dnia Kobiet Teatr Stolikowy Spółdzielni Mieszkaniowej "Jedność", w dniu 5 marca 2019 roku, przedstawił typowo babską komedię otuloną dreszczykiem grozy. Było śmiesznie, miło a chwilami i strasznie.

Ogłoszenie z dnia 18.01.2019
FERIE
Ogłoszenie z dnia 18.01.2019
grafik
Ogłoszenie z dnia 04.12.2018
grafik
Ogłoszenie z dnia 18.10.2018
OZENEK
Ogłoszenie z dnia 31.07.2018r.
Festyn 2018
Ogłoszenie z dnia 30.05.2018
OZENEK
Ogłoszenie z dnia 08.04.2018
wilczym sladem
Ogłoszenie z dnia 14.03.2018
mozaika
Ogłoszenie z dnia 5.02.2018
mozaika
Ogłoszenie z dnia 18.01.2018
Ferie
Ogłoszenie z dnia 18.01.2018
Grafik
Ogłoszenie z dnia 09.01.2018
Grafik
Ogłoszenie z dnia 08.12.2017
Teatr Kolejka
Ogłoszenie z dnia 01.12.2017
Grafik
Ogłoszenie z dnia 23.10.2017
Wakacje 2017
Ogłoszenie z dnia 12.09.2017
Wakacje 2017
Ogłoszenie z dnia 04.09.2017
Wakacje 2017
Ogłoszenie z dnia 04.09.2017
Wakacje 2017
Ogłoszenie z dnia 21.06.2017
Likson
Ogłoszenie z dnia 13.06.2017
Festyn
Ogłoszenie z dnia 08.06.2017
Dulska
Ogłoszenie z dnia 19.05.2017
Babe zeslal Bog
Ogłoszenie z dnia 10.05.2017
Zawładnęłaś mną
Ogłoszenie z dnia 25.04.2017
Zawładnęłaś mną
Ogłoszenie z dnia 22.03.2017
Kandydatki
Ogłoszenie z dnia 01.03.2017
multiwitamina
Ogłoszenie z dnia 10.01.2017
hip-hop
Ogłoszenie z dnia 04.01.2017
hip-hop
Ogłoszenie z dnia 04.01.2017
hip-hop
Ostródzianie laureatami III Festiwalu Sztuki Czytania w Dobrym Mieście

W dniach 24-26 listopada w Dobrym Mieście już po raz trzeci niezwykle twórczo zmagano się z interpretacją słowa.

Festiwal Sztuki Czytania od trzech lat kojarzony jest z Dobrym Miastem. Konkurs odbywa się rokrocznie w Centrum Kulturalno-Bibliotecznym i gromadzi miłośników czytania w różnych kategoriach wiekowych. W zmaganiach interpretacyjnych biorą bowiem udział dzieci, ale też młodzież oraz dorośli. Wszyscy wiemy, jak niezwykle ważne jest czytanie, szczególnie w dobie kultury obrazkowej. Słowo czytane to promowanie kultury języka ojczystego, w ogóle promowanie kultury, to rozbudzanie wyobraźni, to wzbogacanie wiedzy i wrażliwości każdego z nas. Szkoda, że tak trudno przekonać dziś do czytania ludzi młodych. Na szczęście nie wszyscy ulegli magii obrazków, o czym świadczy zainteresowanie konkursem sztuki czytania.

Okazuje się, że miłośnicy czytania, głośnego interpretowania tekstów, są także w Ostródzie. Otóż przy Domu Kultury SM "Jedność" mniej więcej od trzech lat działa tzw. Teatr Stolikowy. To właśnie ta grupa teatralna wróciła z Festiwalu Sztuki Czytania z głównym trofeum. Jury konkursowe w składzie: Andrzej Fabisiak (dyrektor CKB w Dobrym Mieście), Wiesława Szymańska - Niemaszek(aktorka) oraz Elżbieta Lenkiewicz(teatrolog, animatorka kultury) zdecydowało się przyznać właśnie zespołowi z Ostródy I miejsce w postaci nagrody Grand Prix. Teatr Stolikowy z Ostródy zaprezentował dobromiejskiej publiczności sztukę "Biuro matrymonialne" Andrzeja Dembończyka. To krótkie przedstawienie pełne komizmu słownego i sytuacyjnego zabawnie i ze swadą opowiada o perypetiach kojarzenia par i zaskakującym zakończeniu wysiłków matrymonialnego pośrednika. Okazuje się, że tak jak w życiu, tak i na scenie mają miejsce zaskakujące zwroty akcji.

Zdobywcy Grand Prix oczywiście z wielką radością i satysfakcją przyjęli werdykt jury, ale jak sami mówią, nie nagrody są dla nich najważniejsze. Cieszy ich zabawa w teatr, cieszą emocje, które wspólnie przeżywają, cieszy ich to, że mogą się spotykać i realizować swoje pasje. Nie bez znaczenia jest także integracja pokoleniowa, trzeba bowiem wiedzieć, że wśród członków grupy teatralnej są zarówno ludzie młodzi, jak i ci młodzi inaczej. Wszyscy czują się doskonale w swoim towarzystwie, a przy okazji dają przecież wiele radości i tym, którzy ich słuchają. Tak więc gratulujemy grupie nagrody i życzymy kolejnych sukcesów. Jednocześnie mamy nadzieję, że i ostródzianie będą mogli obejrzeć "Biuro matrymonialne".

M.U.


Ogłoszenie z dnia 22.11.2016
hip-hop
Ogłoszenie z dnia 20.09.2016

ODK Jedność jest czynne
od poniedziałku do piątku,
w godzinach od 11:00 do 19:00

Harmonogram zajęć


Poniedziałek
 
Klub Wesołego Emeryta 12:00 - 14:00
Balet dla dzieci (4-5 lat) zajęcia płatne 15:30 - 16:15
Zajęcia plastyczne 16:00 - 17:00
Balet dla dzieci (4-5 lat) zajęcia płatne 16:20 - 17:05
Zajęcia korekcyjne dla dzieci zajęcia płatne 16:30 - 17:30
Zajęcia taneczne dla dzieci (6-9 lat) zajęcia płatne 17:15 - 18:00
Nauka gry na gitarze 17:30 - 18:45
Zajęcia komputerowe dla początkujących 18:00 - 19:00
Joga zajęcia płatne 18:05 - 19:05

Wtorek
 
Klub Mam (dzieci 0-24 miesiące) 11:00 - 13:30
Nauka gry w tenisa stołowego 16:00 - 17:00
Język hiszpański dla dzieci - Studio Rytm Olsztyn zajęcia płatne 16:15 - 17:15
ZUMBA KIDS (3 - 7 lat) zajęcia płatne 16:00 - 16:35
ZUMBA KIDS (7 - 12 lat) zajęcia płatne zajęcia płatne 16:40 - 17:25
Zajęcia ozdabiania przedmiotów (decoupage) 17:30 - 18:30
Latino, flamenco - Studio Rytm Olsztyn zajęcia płatne 17:35 - 18:35
Zajęcia komputerowe dla początkujących 18:00 - 19:00
Taniec we dwoje - Studio Rytm Olsztyn zajęcia płatne 18:40 - 19:40

Środa
 
Zajęcia komputerowe dla początkujących 10:00 - 11:00
Klub Wesołego Emeryta 12:00 - 14:00
Nauka gry w tenisa stołowego 16:00 - 17:00
Papieroplastyka 16:00 - 17:00
Hip-Hop (młodzież) 16:20 - 17:35
Hip-Hop (dzieci 7-12 lat) 17:40 - 18:25
Zajęcia komputerowe dla początkujących 18:00 - 19:00

Czwartek
 
Szydełkowanie 16:00 - 17:00
Spotkania szachowe 17:00 - 19:00
Zajęcia teatralne dla dorosłych 17:00 - 18:00
Zajęcia komputerowe dla początkujących 18:00 - 19:00

Piątek
 
Nauka gry w tenisa stołowego 16:00 - 18:00
Zajęcia plastyczne 16:00 - 17:00
Hip-Hop (młodzież) 16:20 - 17:35
Hip-Hop (dzieci 7-12 lat) 17:40 - 18:25
Zajęcia komputerowe dla początkujących 18:00 - 19:00
   
Spotkanie z Gościem / Wieczór z teatrem raz w miesiącu
(szczegóły na plakatach)

OSOBY, KTÓRE CHCIAŁYBY PODZIELIĆ SIĘ SWOJĄ PASJĄ I TALENTEM Z DZIEĆMI I MŁODZIEŻĄ ZAPRASZAMY DO PROWADZENIA ZAJĘĆ.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE W ODK "JEDNOŚĆ" LUB POD NR TEL. 89 615 83 81 W GODZINACH OTWARCIA.

1    2    3    4    5    6    7    8    9

E-USŁUGI

UNIQA

Gazele Biznesu 2019

  Certyfikat Wiarygodności Biznesowej

Dobra Spółdzielnia 2012


  Symbol polskiej spółdzielczości

Odwiedziło nas
731550
gości.

 

 

 Najnowsze Fotografie
25 24 23 22 21 20 19 18 17 16

SM "JEDNOŚĆ" Ostróda 2008r. Adam Sas

Google | Onet | Wirtualna Polska | O nas
                      Ostatnio modyfikowana :