LOGO
               
               DZIAŁ KULTURALNO-OŚWIATOWY
Ogłoszenie z dnia 11.06.2019

Spółdzielnia Mieszkaniowa "Jedność" w Ostródzie serdecznie zaprasza na Festyn Rodzinny. Wśród atrakcji znajdą się: dmuchaniec, wata cukrowa, popcorn, Fotobudka, animacje, gry i zabawy z nagrodami, balony z helem oraz wiele innych. Patronem Honorowym festynu Rodzinnego jest Gmina Miejska Ostróda. Przy Festynue pomagają nam nasi przyjaciele: Negocjator Agent Ubezpieczeniowy, PKO Bank Polski, Wodmiar, Metrona Polska.
Zapraszamy serdecznie.

Sponsorzy_06_2019
Ogłoszenie z dnia 10.06.2019
Festyn_06_2019
 

Wspieramy inicjatywy charytatywne. Dziś w Trattoria La Riva w Willa Port Art & Business można było przynieść sadzonki kwiatów, które pracownicy Willa Port Art & Business będą sadzić w ogrodzie przy Domu Dziecka w Szymonowie. Osiedlowy Dom Kultury "Jedność" włączył się do akcji Świetna inicjatywa!

 

"Wspólne sprzątanie Ostródy" - ten pomysł zrodził się dość spontanicznie. Od pewnego czasu redakcja Ostróda News chciała wziąć udział w sprzątaniu miasta. Stąd też pomysł, by akcję zorganizować w maju. A, że maj jest miesiącem urodzin i śmierci Gustawa Gizewiusza (czynnego działacza społeczno-narodowego), wybrano miejsce Cmentarza Polska Górka, gdzie właśnie spoczywa Gustaw Gizewiusz.
Sprzątanie Ostródy odbywało się w dwóch etapach. Etap I: od godziny 9:00 sprzątano nabrzeże Rzeki Drwęcy, zaś o godzinie 12:00 akcja przeniosła się na Cmentarz Polska Górka. I tu było mnóstwo śmieci. Najczęstsze z nich to plastikowe butelki, szklane butelki po alkoholu (największa ilość), papiery, worki plastikowe, opakowania po fastfoodach a nawet elementy karoserii po autach!
Wszystko zostało sprzątnięte przez przybyłych wolontariuszy, którym los środowiska, przyrody i Ostródy nie jest obojętny.
Osiedlowy Dom Kultury "Jedność" włączył się do akcji.

 

We wtorek, 7 maja w naszych progach odbyły się bezpłatne warsztaty z samoobrony skierowane do wszystkich Pań. Warsztaty zostały przeprowadzone przez funkcjonariuszy policji z KPP w Ostródzie. Zajęcia rozpoczęły się od części teoretycznej. W krótkim wystąpieniu policjantów uczestniczki zapoznały się z podstawami prawnymi, psychologicznymi oraz umiejętnościami negocjacyjnymi w celu uniknięcia różnego rodzaju zagrożenia. Następnie rozpoczęła się intensywna rozgrzewka. Najciekawsze były jednak zajęcia praktyczne przeprowadzone przez policyjnych instruktorów taktyk i technik policyjnych interwencji. Dziękujemy.

 

Od dnia 14 do 21 maja w naszych progach trwa wystawa pamiątek związanych z Janem Pawłem II. Wystawa jest efektem kilkuletnich zbiorów Michała Majkowskiego. Wśród artefaktów znaleźć można między innymi monety, znaczki, książki, obrazy, plakaty i inne.
Patronat Honorowy: Burmistrz Miasta Ostróda.

 

W dniu 14 maja odnowiliśmy nasz teren przed budynkiem. Projekt, materiały i realizacja odbyła się dzięki sklepowi Mrówka. Na pomoc mogliśmy także liczyć ze strony młodzieży z Zespołu Placówek Szkolno Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Ostródzie. Wszystkim osobom zaangażowanym w projekt serdecznie dziękujemy :-)

 

W tym tygodniu mieliśmy przyjemność gościć panią kierownik Osiedlowego Domu Kultury "Polanka" działającego w Spółdzielni Mieszkaniowej "Praca" w Iławie wraz z Klubem Seniora. W spotkaniu uczestniczyły także panie z naszego Klubu Wesołego Emeryta. Po poczęstunku wszyscy udaliśmy się wraz z przewodnikiem szlakiem dawnej Ostródy.

 

Dziś naszą wystawę poświęconą Janie Pawle II obejrzały dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II.

Ogłoszenie z dnia 09.05.2019

W dniu 14 maja 2019 roku nastąpi wernisaż pamiątek związanych z postacią Jana Pawła II.
Wszystko za sprawą Michała Majkowskiego, który kolekcjonuje rzeczy, związane z personą Polaka papieża. Jego kolekcjonowanie zaczęło się w 2005 roku, w chwili otrzymania prezentu w postaci pierwszej książki o niezwykłym Polaku.
Okazała kolekcja liczy w sobie książki, znaczki, monety, różance, płyty CD, kasety, plakaty , artykuły, zdjęcia, kubki, obrazki, wycinki z gazet, puzzle i wiele innych pamiątek.
Michał ma na swoim koncie 18 wystaw. Zawsze chętnie dzieli się swoim zbiorem z innymi. Najcenniejszą pamiątką dla mnie i mojej rodziny jest obrazek z relikwią Świętego Jana Pawła II, którą przywiózł mi z Rzymu z Kanonizacji Prowincjał Zgromadzenia Słowa Bożego ojciec Sylwester.
Na wernisaż zapraszamy 14-tego maja 2019 roku o godzinie 17:00 do Osiedlowego Domu Kultury "Jedność" ul. Chrobrego 4. Wystawę będzie można zobaczyć do 21-ego maja 2019 roku.
Patronat Honorowy: Burmistrz Miasta Ostróda Zbigniew Michalak. Patronat Medialny: Ostróda News, Telewizja Mazury.

JP II
Ogłoszenie z dnia 23.04.2019

W niedzielę 28-ego kwietnia w naszych progach odbędą się charytatywne warsztaty z szycia ubranek dla noworodków, które zostaną przekazane ostródzkiemu szpitalowi. Zajęcia poprowadzi Tęczowy Kocyk. W związku z tym, jeśli posiadają Państwo niepotrzebne guziki, cekiny, materiały - prosimy o dostarczenie ich do nas. Przydadzą się.

FIFA
Ogłoszenie z dnia 23.04.2019

Dziś była wspólna zabawa w szukanie słodyczy. Dzieci przez 5 min znalazły wszystkie ukryte w ODK słodycze.

FIFA
Ogłoszenie z dnia 09.04.2019

UWAGA!
Jeśli jesteś zainteresowany/zainteresowana stażem na
stanowisku animator kultury w osiedlowym Domu Kultury
"Jedność" - zgłoś się do nas :)

Oferujemy ciekawą pracę z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi. Nauczysz się organizacji czasu wolnego dzieci i młodzieży, organizacji spotkań, imprez, eventów, współpracy z różnymi instytucjami, poznasz nietuzinkowe osoby :)
Więcej informacji pod nr telefonu: 89 615 83 81

STAŻ
Ogłoszenie z dnia 25.03.2019
FIFA
Ogłoszenie z dnia 12.03.2019
FIFA
Ogłoszenie z dnia 12.03.2019
FIFA
Ogłoszenie z dnia 12.03.2019
Turniej_szachy

Nasza cudowna wolontariuszka Pani Tereska Chojecka (która prowadzi zajęcia z papieroplastyki w ODK "Jedność" już od wielu lat) w dniu 23.02.2019 zdobyła I miejsce w II Turnieju Szachów Osób z Niepełnosprawnością o Puchar Dyrektora OCSiR. Jej nauczycielami byli Grzegorz Miśta i Paweł Klimiuk, którzy w naszych skromnych progach uczą gry w szachy, a więc potrójna duma. Gratulujemy

Ogłoszenie z dnia 12.03.2019

W dniu 7 marca Spółdzielnia Mieszkaniowa "Jedność" zorganizowała Dzień Kobiet.

Sala Osiedlowego Domu Kultury w tym dniu wypełniona była po brzegi. Na Panie czekało sporo atrakcji. Joanna Margalska z Chilli Atelier Brafittingu przedstawiła najnowsze trendy bieliźniane, opowiedziała o sposobie doboru odpowiedniego biustonoszu oraz wpływu, jaki ona ma na postawę i sylwetkę.

Przedstawicielki Willi Port i Term Warmińskich przedstawiły bogaty wachlarz usług, z jakich można skorzystać. Nie każdy wie, iż w Willi Port funkcjonuje Willa Spa, gdzie można przyjść odpocząć i zaznać relaksu podczas masażu czy korzystania ze strefy wellness: sauna sucha, sauna mokra, basen, pokój relaksu.

Jeżeli ktoś szuka całodziennych atrakcji to może skorzystać z oferty term Warmińskich w Lidzbarku Warmińskim, gdzie od dyspozycji jest strefa aktywna, strefa relax oraz sauny.

Gośćmi były także trenerki personalne, które opowiedziały o odpowiedniej suplementacji, żywności i diecie bogatej w niezbędne składniki. Przedstawiły także ćwiczenia, jakie każda z Pań może wykonywać w warunkach domowych.

Podczas wydarzenia można było skorzystać z darmowych porad dietetyka i kosmetyczki oraz wykonać bezpłatną pielęgnację dłoni.

Każda z Pań, która zjawiła się na Dniu Kobiet dostała małą niespodziankę a każdy z występujących gości miał do rozdania upominki od siebie.

Kierownictwo ODK "Jedność" dziękuje za pomoc w realizacji wydarzenia: salon bielizny Chilli Atelier Brafittingu, hotel Willa Port, Termy Warmińskie, Kwiaciarnia na Przechodniej, sklep meblowy Stary Kredens, Pracownia "Szopa", Aleksandra Szut, Sara Witus, Anna Lewandowska, Danuta Kot, Marek Drevek.

Ogłoszenie z dnia 12.03.2019

Z okazji Dnia Kobiet Teatr Stolikowy Spółdzielni Mieszkaniowej "Jedność", w dniu 5 marca 2019 roku, przedstawił typowo babską komedię otuloną dreszczykiem grozy. Było śmiesznie, miło a chwilami i strasznie.

Ogłoszenie z dnia 04.12.2018
grafik
Ogłoszenie z dnia 18.01.2019
FERIE
Ogłoszenie z dnia 18.01.2019
grafik
Ogłoszenie z dnia 18.10.2018
OZENEK
Ogłoszenie z dnia 31.07.2018r.
Festyn 2018
Ogłoszenie z dnia 30.05.2018
OZENEK
Ogłoszenie z dnia 08.04.2018
wilczym sladem
Ogłoszenie z dnia 5.02.2018
mozaika
Ogłoszenie z dnia 04.09.2017
Wakacje 2017
Ogłoszenie z dnia 04.09.2017
Wakacje 2017
 

Spółdzielnia Mieszkaniowa "Jedność" w Ostródzie informuje, że posiada do wynajęcia pomieszczenia znajdujące się w Osiedlowym Domu Kultury "Jedność" przy ul. Chrobrego 4, z przeznaczeniem na szkolenia, konferencje, zebrania, konsultacje, jak również zajęcia sportowo-rekreacyjne.
Sale wyposażone są w niezbędny sprzęt multimedialny. Istnieje również możliwość skorzystania z zaplecza kuchennego.
Szczegółowych informacji udziela p.o. kierownik ODK "Jedność" Magdalena Majkowska (tel. 89 615 83 81, odk@jednosc-ostroda.p1), w godzinach otwarcia placówki.

Regulamin

Warunkiem uczestnictwa w zajęciach organizowanych przez ODK „Jedność” jest akceptacja Regulaminu ODK „Jedność”, a w przypadku osób niepełnoletnich zgoda rodziców/opiekunów prawnych na uczestnictwo dziecka w zajęciach (druk do pobrania poniżej lub w siedzibie placówki), którą rodzice/opiekunowie prawni powinni osobiście złożyć u kierownika ODK „Jedność”.


kliknij tutaj aby otworzyć --> REGULAMIN pdf


kliknij tutaj aby otworzyć --> ZGODA pdf

E-USŁUGI

UNIQA

  Certyfikat Wiarygodności Biznesowej

Dobra Spółdzielnia 2012


  Symbol polskiej spółdzielczości

Odwiedziło nas
390788
gości.

 

 

 Najnowsze Fotografie
25 24 23 22 21 20 19 18 17 16

SM "JEDNOŚĆ" Ostróda 2008r. Adam Sas

Google | Onet | Wirtualna Polska | O nas
                      Ostatnio modyfikowana :